Modern eğitim teknolojileriyle donatılmış, sakin ve huzurlu bir çalışma ortamı, İngilizce eğitiminizi en hızlı ve en etkili şekilde tamamlamanızda önemli bir rol oynar. Okul binamız tamamen dil eğitimi amacıyla dizayn edilmiş, 21. yüzyılın konfor ve teknolojisiyle donatılmış, kablosuz internet bağlantısı okulumuzun her köşesinde öğrencilerimizin erişimine sunulmuştur. Tüm sınıflarımızda interaktif akıllı tahta ve görsel-işitsel eğitim araçları bulunmaktadır.
Oxfordshire Dil Akademisi
Oxfordshire Cafe
Kapısından girdiğiniz andan itibaren İngilizce konuşulan bir yere geldiğinizi fark edeceğiniz okulumuzun kantininde dahi içeceğinizi alırken veya karnınızı doyururken fırsatlar eğitimi ilkemizle siz öğrencilerimize İngilizce konuşabileceğiniz ortamlar sunduğumuza şahit olacaksınız. NativeSpeaker Öğretmenimizle veya İngilizce konuşan kantin görevlimizle samimi sohbetler edip kültürel etkileşim fırsatları bulacaksınız.

Eşsiz terasımızda kahvaltı, sınıf yemeği veya barbekü partilerimizde unutulmaz dostluklar kurup sosyalleşme, televizyon izleme ve eğlenme imkânı bularak burayı bir buluşma noktası edineceksiniz

Oxfordshire Dil Akademisi
Oxfordshire Cinema
Sözlü iletişimin asıl süreci iki ayrılmaz parçadan oluşur: dinleme ve konuşma. Öğrenciler İngilizce öğrenirken dinleme becerilerini sadece öğretmenlerini dinleyerek bir yere kadar geliştirebilirler. Bunun yanı sıra Oxford Dil Akademisi siz değerli öğrencilerimizi gerçek hayat ortamlarından, İngilizce’nin anadil olarak kullanıldığı, farklı ülkelerden; telaffuz, gramer, kelime ve üslup açısından farklı aksanlar dinleyip öğrenebilmeniz için İngilizce film ve diziler izlemeye teşvik etmektedir. Bu amaç doğrultusunda 26 kişilik sinemamız ses yalıtımı yapılarak 7+1 ses sistemiyle döşenmiş ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Bine yakın yabancı film ve dizi arşivimizdeki filmleri İngilizce+İngilizce alt yazı ile öğrencilerimizle izleyip filmlerle ilgili speaking aktiviteleri yapmaktayız. Her ne zaman isterseniz randevu alarak arkadaşlarınızla birlikte arşivimizdeki filmlerden tercih ettiğinizi izleyebilirsiniz.

Oxfordshire Dil Akademisi
Çalışma ve Dinlenme Alanı
Kalıcı öğrenmenin en önemli unsurlarından biri pratik ve tekrar yapabileceğiniz, zamanınızın ve rahat bir ortamınızın olmasıdır. Oxford Dil Akademisi sakin ve huzurlu ortamıyla sizlere derslerinizden önce ya da sonra çalışabileceğiniz rahat ve sessiz bir ortam sunmaktadır.

Oxford Dil Akademisi’nde dil eğitiminizi desteklemek için farklı seviyelerde çalışma kâğıtları, CD’ler, DVD’ler, dil bilginizi ve kelime seviyenizi geliştirmeye yönelik kitaplar temin edebilir, İngilizce öğrenenler için özel hazırlanmış kısa romanlardan oluşan kütüphanemizden faydalanabileceğiniz kablosuz internet bağlantımız sayesinde diz üstü bilgisayarınızı veya diğer elektronik aletlerinizi kullanarak internete bağlanabilirsiniz.