Yurtdışı Danışmanlık

Birleşmiş milletlerin en çok konuşulan dilleri listesinde birinci sırada yer alan İngilizce’yi öğrenebilmek için yapılabilecek güzel hamlelerin bir tanesi de bu dilin doğduğu ülke İngiltere’de İngilizce dil eğitiminizi geliştirmektir. Ülkemize olan yakınlığı, eğitimdeki köklü kalitesi vb. özellikleri nedeniyle İngiltere, Kanada, ABD ve Avustralya’dan daha çok tercih edilmektedir. 10.000’e yakın British Council onaylı okul olması sebebiyle, İngilizce dil okulları İngiltere’de İngilizce dil eğitiminin kalitesinin korunabilmesi maksadıyla düzenli olarak British Council ve benzer kuruluşlar tarafından denetlenmektedir.

İngiltere’de Dil Okulları Nerelerde Bulunmaktadır ?

Londra ve güney İngiltere İngilizce dil eğitimi için en çok okulun bulunabileceği bölgelerdir. Bununla birlikte geleneksel olarak eğitimle birlikte anılan Cambridge, Oxford gibi lokasyonlarda da pek çok dil okulu bulmak mümkündür. İngiltere’de İngilizce dil eğitimi almak isteyen yabancı öğrencilerin haftalık en az 15 saat (20 ders ) dil eğitimi alacakları programlara katılmaları zorunludur. Sınıflar genelde maksimum 14 kişiliktir, ama ortalama 8-9 kişi olmaktadır. İngiltere’de İngilizce dil eğitimi alabilmek için belirli zamanları takip etmek zorunda değilsiniz. Yılın herhangi bir zamanında pek çok okulda İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz. Okula ilk başladığınız gün yapılacak seviye tespit sınavı sonucunda çıkan seviyeye göre dersleriniz başlayacaktır. Sadece yetişkinlerin kabul edildiği okullarda katılım yaşı en az 14 olmalıdır.

İngiltere’de Eğitim Sistemi ve Haftalık Ders Saatleria

Haftalık 20 ders saati ile 32 ders saati arası eğitim almanız mümkün en fazla tercih edileni haftalık 20 derslik alternatifidir. Dersler sadece hafta içi günlerde devam eder ve hafta sonu ders yoktur. Sözgelimi haftalık 20 derslik alternatifi için dersler sabah 09.15 den 12.15 e kadar devam etmektedir. Yoğun programları seçen öğrencilere, öğle arasından sonra seçtikleri ekstra ders kadar İngilizce eğitimi verilebilmektedir. Pek çok okulda alternatif olarak öğrenciler derslere öğleden sonra başlayabilirler. Öğleden sonra seçilen derslerin öğrenciye avantajı sadece fiyatların biraz daha düşük olmasıdır.

Vize Almak Zor Mu? Vizemi Nasıl Alacağım?

İngiltere’ye vize almak çok zor olmasa da önemli püf noktalarına dikkat edilmez ise reddedilmeye varan ciddi sorunlar yaşanabilir. İyi bir uzmanlık gerektirir. Yanlış yapılan tek bir hamle tüm emeklerinizin çöpe gitmesine neden olabilir. Vize dosyanızı ehil bir ele teslim ettiğinizden emin olmalısınız. Kurumumuz profesyonel vize danışmanlığı hizmeti ile risklerinizi en aza indirecektir.