Kabin Memurluğu Kursu

Oxfordshire Dil Akademiai, Yabancı dil eğitmlerinde Türkiye’de birçok ödüle sahip, Türkiye’nin en iyi İngilizce kursu olduğunu kanıtlamış bir marka olarak yepyeni bir eğitimle karşınızdayız. Yıllardır bir çok kişiye yabancı dil öğretmenin gururu yanında yeni bir meslek edindirmenin de gurunu yaşamak istemekteyiz.

Bu bağlamda Beşiktaş Amerikan Kültür ailesi olarak prestijli hava yollarına kalifiye elaman yetiştirmek üzere Hosteslik Eğitimi bir diğer deyişle Kabin Memurluğu Eğitimlerine başlamış bulunmaktayız..

İyi Bir Kabin Memuru Nasıl Olmalıdır?;

Kabin Memuru uçtuğu firmayı en iyi şekilde temsil etmelidir. Çalıştığı firmanın temsilcisi olarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmalı ve misafirperverliğini müşterilere göstermelidir. Kabin Memurları uçuş ile ilgili teknik bilgileri yolculara aktaran ve güvenliklerinde sorumlu kişidir. Yolculuk öncesinde uçuş güvenliği hakkında bilgiler verir, tehlike anında ne yapılması gerektiğini yolculara uygulamalı olarak gösterir. Yolculuk sırasında yolculara servis yapmakta bir diğer görevidir.

Kabin Memurları için Yabancı Dilin Önemi

Kabin memurları için en az orta düzeyde İngilizce bilmeleri istenmektedir. (Intermediate-B2) Bu bağlamda yabancı dil eğitimi konusundaki tecrübemizi Kabin memurluğu eğitimine entegre ederek sizleri gerekli dil seviyesine getireceğiz. Kabin Memurluğu Eğitimi içerisin gerekli yabancı dil yeterliklerine de sahip olacaksınız.

Ayrıca THY’nin yaptığı açıklamada İngilizcenin yanında Arapça, Almanca, Rusça, Fransızca, Çince, İspanyolca, Japonca, Malayca, Farsça, İtalyanca, Portekizce, Korece, Felemenkçe, Hintçe gibi dillerden en az birini bilmelerini istedi. Kısacası İngilizceye ek bir dil daha bilmek sizi diğer adayların önüne taşıyacaktır. Bu bağlamda İngilizce eğitimlerin yanında diğer dil eğitimlerini ek olarak alabilirsiniz.

Kabin Memurlarında Aranan Özellikler
  •  T.C. vatandaşı
  • En az Lise mezunu
  • 18 – 29 Yaş Aralığında
  • Bayan 1.60 – 1.80cm Boy Aralığı
  • Erkek 1.70-1.85cm Boy Aralığı
  • İngilizce, Almanca, Fransızca gibi yabancı bir dili en az orta düzeyde (Intermediate ) bilen
  • Fiziki problemi olmayan, sağlık durumu açısından uçuşa müsait olan,
  • Yasalar gereği hüküm giymemiş